Regulamin XXVII Wiosennego Rajdu RYSZKA

Organizatorzy: Krąg Instruktorski "Skrzat" i VI Szczep Harcerski "Chwaty"
Termin: 19 - 20 maja 2018 r.
Gdzie: Jaworzno i okolice.
Wpisowe: 10 zł/os. płatne przelewem na konto Komendy Hufca ZHP w Jaworznie

nr konta: 23 1240 1356 1111 0010 6472 5726

tytuł przelewu: dodatkowa składka zadaniowa - Ryszka - [Numer patrolu z potwierdzenia]

PŁATNOŚCI PROSZĘ DOKONYWAĆ ZBIOROWO (Za całą ekipę na raz)


W ramach wpisowego zapewniamy: plakietka, woda, zabawa do rana, miejsce do rozbicia namiotu lub zbudowania szałasu, miejsce w którym będziecie mogli przygotować ciepły posiłek (kawałek względnie suchej ziemi i względnie suchy opał w promieniu 100m).
Dla kogo: dla patroli składających się z członków drużyn harcerskich, starszoharcerskich lub wędrowniczych, liczba osób w patrolu powinna wynosić przynajmniej 3 osoby (w tym opiekun).
Program: dużo lasu, pól i łąk, kawałek pustyni i rzeki, zwiady i ogniska, a do tego solidne harcerskie...


Niezbędne wyposażenie uczestników:
- Osoba pełnoletnia w każdej ekipie. - Karta wycieczki. - Lista potwierdzająca opłacenie składek. - Sprzęt biwakowy (namioty, śpiwory, karimaty, menażki, busole, kompasy, kuchenki gazowe, pałatki, łóżka polowe, co kto woli i przytaszczy). - Apteczka, saperka, latarki. - Wałówka i pojemniki na wodę (bidon, butelka, cysterna). - Ubiór stosowny do aury („coś przeciwdeszczowego”, buty „trzymające w kostce”). - Mundury Harcerskie. - Oraz wszystko, co ułatwi wam przetrwanie w Jaworznickiej dżungli. UWAGA! Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Każdy uczestnik musi mieć przy sobie okrycie zabezpieczające przed deszczem oraz nakrycie głowy chroniące przed słońcem.

Zadanie przedrajdowe: każdy patrol musi opanować sztukę przygotowania polowego, ciepłego posiłku na ognisku, który zostanie przyrządzony dla wszystkich członków patrolu w sobotę.

Zgłoszenia: patrole zgłaszają się za pośrednictwem formularza dostępnego na tej stronie internetowej FORMULARZ
Start: Sobota (19.05) około 07.00, miejsce i dokładna godzina startu zostaną podane patrolom, które wpłaciły wpisowe. Zakończenie planowane jest w niedzielę (20.05) około południa w Szczakowej.

UWAGA!
Każdy niepełnoletni uczestnik musi posiadać zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na udział w rajdzie.

Dodatkowe informacje: www.rajdryszka.pl

Szefowie zamieszania (komenda):
hm Adam Barć
pwd Maciej Retyk
pwd Grzegorz Natonek

Na koniec: Podczas rajdu najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników a najważniejszym prawem jest Prawo Harcerskie. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.


Coś nie jasne?

Pytania możecie zadawać w zakładce kontakt


Do zobaczenia na trasie!